ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sulh Hukuk Mahkemelerinden Çıkan Zorunlu Tedavi Kararı İle Kaymakamlıktan Çıkan Karar Aynı Mıdır?

Güncelleme Tarihi: 20/11/2018

             Sulh Hukuk Mahkemelerinden Çıkan Zorunlu Tedavi Kararı İle Kaymakamlıktan Çıkan Karar Aynı Mıdır ?

       Zorunlu tedavi kararı ile Kaymakamlıktan çıkan karar aynı karar değildir. İşleyişleri birbirinden farklı kurumlardır. Eğer kişi zorunlu tedavi kararı istiyorsa Sulh Hukuk Mahkemelerine TMK (Türk Medeni Kanunun) 432.maddesi gereğince dilekçe verilerek başvuru yapılabilir. Kaymakamlık üzerinden yapılan tedavi başvurularında kanunen zorunlu tedavi için bağlayıcılığı yoktur.